Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Social Media

Facebook 

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu 2021szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Znak Jakości

Tarcza Jakości - Brązowa Szkoła w Rankingu Perspektywy

Biblioteka


Biblioteka Liceum Ogólnokształcącego zaprasza:

poniedziałek
7:00-18:15
wtorek
09:45-16:30
środa
7:00-17:30
czwartek
09:00-18:00
piątek
8:00-15:00

 


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest w trakcie realizacji zadań i przedsięwzięć zawartych w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021- 2025. W związku z udziałem w programie, biblioteka szkolna otrzymała dotację w wysokości 7,5 tysiąca złotych na zakup nowości wydawniczych. Zachęcamy zatem wszystkich: nauczycieli, uczniów oraz rodziców do tworzenia list z własnymi propozycjami. Trwający do 30 czerwca 2023 projekt, oprócz wzbogacenia biblioteki o nowości książkowe, ma na celu również rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży. Liczymy na Waszą pomoc, pomysłowość i aktywny udział w planowanych akcjach i przedsięwzięciach. Szczegółowe informacje można znaleźć w bibliotece szkolnej.


Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich czytelników i sympatyków książek do włączenia się w akcję

„Podaruj książkę bibliotece szkolnej”

Regulamin akcji:

  • Akcja rozpoczyna się z dniem ogłoszenia i potrwa do końca roku szkolnego.
  • Do biblioteki możesz przekazać lektury szkolne, beletrystykę, literaturę popularnonaukową.
  • Możesz przekazać nawet jedną pozycję.
  • Stan przekazywanych darów powinien być dobry.
  • Listę darczyńców opublikujemy na koniec roku szkolnego. Możesz zastrzec anonimowy udział w akcji.
  • Biblioteka zastrzega sobie możliwość wykorzystania książek w celu uzupełnienia półek bookcrossingowych.

Mamy nadzieję, że akcja spotka się z życzliwym przyjęciem, a otrzymane dary książkowe posłużą innym czytelnikom.

Za wszystkie dary już dziś serdecznie dziękujemy.


Targi Książki

W dniach 27-30.10.2022 w Krakowie zorganizowano 25-jubileuszowe Targi Książki. Tegoroczna odsłona była inspirowana polskim romantyzmem jako hasło przyświecał jej cytat z dzieła Juliusz Słowackiego „Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzebą" Targi cieszą się niesłabnącą popularnością od 1997r. i gromadzą tysiące miłośników i pasjonatów książek. W tym roku swój udział zapowiedziało 470 wystawców około 1000 autorów. Przekraczający progi krakowskiej hali EXPO mogą nie tylko zakupić książki, ale także wziąć udział w warsztatach, panelach branżowych, konkursach spotkać się z ulubionymi autorami. 27 października, klasa 1 A1 2 A2 wraz ze swymi wychowawcami opiekunami wzięły udział w targach. Niektórzy uczestniczyli w nich po raz pierwszy dlatego impreza zorganizowana z takim rozmachem zrobiła na nich duże wrażenie, a przy okazji mogli na żywo zobaczyć ulubionych autorów zdobyć autografy i powiększyć prywatne biblioteczki o nowe tytuły z literatury pięknej, popularno-naukowej, naukowej, literatury faktu i religijnej. Dzięki temu wyjazdowi uczniowie mogli nabrać nowych doświadczeń oraz miło spędzić czas.


 Dzień "Pluszowego Misia"
25 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły, z klas: 3A, 3C, 3G wzięli udział w akcji "Pluszowy Miś" wcielając się w postacie z ulubionych bajek i opowiadań. W kolorowych strojach (Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Pocahontas, Wróżka, Pirat, Myszka Miki,) odwiedzili kilka przedszkoli i szkołę podstawową, aby tam spotkać się z przedszkolakami oraz uczniami i poczytać im ulubione bajeczki i książeczki. Dzieci trzymając w rękach misie słuchały z zapartym tchem i zainteresowaniem dzięki temu wykazały się dużą znajomością tekstów bajek i bajkowych postaci, co zostało nagrodzone słodkościami, Licealiści również przyjęli podziękowania w postaci dyplomów i łakoci ,a przede wszystkim uśmiechu i entuzjazmu naszych milusińskich. Akcja się udała. Młodzieży dała satysfakcję a dzieciakom wiele radości.