Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Social Media

Facebook 

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu 2021szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Znak JakościBiblioteka


Biblioteka Liceum Ogólnokształcącego zaprasza:

poniedziałek
7:00-18:15
wtorek
09:45-16:30
środa
7:00-17:30
czwartek
09:00-18:00
piątek
8:00-15:00

Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny „Selfie z ulubioną książką” realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa został rozstrzygnięty! 

Lista zwycięzców:
I miejsce: Karolina Niewitała kl. 1C
II miejsce: Amelia Michalska kl. 1A1
III miejsce: Larysa Michalska kl. 2C
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. 
Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych przyszłych konkursach.
Zdjęcie

23 stycznia obchodzony jest #DzieńPismaRęcznego. Z tej okazji w środę 22 lutego w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty kaligraficzne z historią pisma w tle. Zajęcia poprowadziła tym razem Barbara Szołdrowska, bibliotekarka Biblioteki Pedagogicznej w Bochni. Kaligrafia to nie tylko fascynująca sztuka starannego i estetycznego pisania, ale też wspaniała nauka cierpliwości. Do zadań uczniów należało, między innymi wykonanie łacińskiej sentencji Horacego: “Sapere aude” w tłum. z łac. „miej odwagę być mądrym”.  Jak widać na zamieszczonych zdjęciach odkryliśmy w naszej szkole liczne talenty zdobnej kaligrafii i to zarówno wśród uczniów klas pierwszych, jak i kończących szkołę maturzystów. Mamy nadzieję wkrótce wykorzystać zdobyte umiejętności odręcznego pisma przy okazji wykonywania kartek z wierszami okolicznościowymi.  Dziękujemy raz jeszcze p. Barbarze Szołdrowskiej za poprowadzenie warsztatów oraz podarowanie wykonanych osobiście wizytówek z imionami uczestników kaligrafii.


“Trzeba mężnie przyjmować porażki i nie rezygnować, nie upadać na duchu, przeciwnie, powinny one być bodźcem do dalszych walk”.

Trygve Gulbranssen, “A lasy wiecznie śpiewają. Dziedzictwo na Björnal.

 18 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty motywacyjne “Pozytywne myślenie drogą do szczęścia” które poprowadziły Pani psycholog Agnieszką Papier oraz Pani Alicją Koźmińska kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku. W pierwszej części spotkania p. psycholog przybliżyła nam temat rozpoznawania naszych emocji, poczucia szczęścia, jak do niego dążyć i tego jak je pielęgnować. W dalszej części p. Alicja Koźmińska przedstawiła nam swoje propozycje książek, które wprowadzają w dobry stan ducha i pozytywnie nastrajają do życia: “Czując. Rozmowy o emocjach” Agnieszki Jucewicz, “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” -Natalii De Barbaro, “Akuszerki” - Sabiny Jakubowskiej oraz “Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze” - Justyny Sucheckiej. Książka “Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze”, została zakupiona do naszej biblioteki ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pani Alicja poprosiła zgromadzonych, aby zapisali na karteczkach tytuły swoich propozycji książek, które pozytywnie ich motywują. Na koniec spotkania jury wyłoniło zwycięski plakat wykonany przez uczennicę klasy 1G2 z cytatem książki, która daje siłę do działania, a uczestnicy spotkania wylosowali ciastko z cytatem zaczerpniętym z książki na temat szczęścia. Bardzo dziękujemy naszym gościom za spotkanie, mając nadzieję, że wszyscy uczestnicy wyszli z niego pozytywnie zmotywowani.
Kącik czytelniczy

To nowe, przytulne miejsce w naszej szkole, które powstało dla Was drodzy uczniowie dzięki realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa. Kącik czytelniczy posłuży do promocji nowości czytelniczych oraz bookcrossingu. Już dzisiaj widać, że miejsce to cieszy się dużą popularnością.


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest w trakcie realizacji zadań i przedsięwzięć zawartych w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021- 2025. W związku z udziałem w programie, biblioteka szkolna otrzymała dotację w wysokości 7,5 tysiąca złotych na zakup nowości wydawniczych. Zachęcamy zatem wszystkich: nauczycieli, uczniów oraz rodziców do tworzenia list z własnymi propozycjami. Trwający do 30 czerwca 2023 projekt, oprócz wzbogacenia biblioteki o nowości książkowe, ma na celu również rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży. Liczymy na Waszą pomoc, pomysłowość i aktywny udział w planowanych akcjach i przedsięwzięciach. Szczegółowe informacje można znaleźć w bibliotece szkolnej.


Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich czytelników i sympatyków książek do włączenia się w akcję

„Podaruj książkę bibliotece szkolnej”

Regulamin akcji:

  • Akcja rozpoczyna się z dniem ogłoszenia i potrwa do końca roku szkolnego.
  • Do biblioteki możesz przekazać lektury szkolne, beletrystykę, literaturę popularnonaukową.
  • Możesz przekazać nawet jedną pozycję.
  • Stan przekazywanych darów powinien być dobry.
  • Listę darczyńców opublikujemy na koniec roku szkolnego. Możesz zastrzec anonimowy udział w akcji.
  • Biblioteka zastrzega sobie możliwość wykorzystania książek w celu uzupełnienia półek bookcrossingowych.

Mamy nadzieję, że akcja spotka się z życzliwym przyjęciem, a otrzymane dary książkowe posłużą innym czytelnikom.

Za wszystkie dary już dziś serdecznie dziękujemy.


Targi Książki

W dniach 27-30.10.2022 w Krakowie zorganizowano 25-jubileuszowe Targi Książki. Tegoroczna odsłona była inspirowana polskim romantyzmem jako hasło przyświecał jej cytat z dzieła Juliusz Słowackiego „Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzebą" Targi cieszą się niesłabnącą popularnością od 1997r. i gromadzą tysiące miłośników i pasjonatów książek. W tym roku swój udział zapowiedziało 470 wystawców około 1000 autorów. Przekraczający progi krakowskiej hali EXPO mogą nie tylko zakupić książki, ale także wziąć udział w warsztatach, panelach branżowych, konkursach spotkać się z ulubionymi autorami. 27 października, klasa 1 A1 2 A2 wraz ze swymi wychowawcami opiekunami wzięły udział w targach. Niektórzy uczestniczyli w nich po raz pierwszy dlatego impreza zorganizowana z takim rozmachem zrobiła na nich duże wrażenie, a przy okazji mogli na żywo zobaczyć ulubionych autorów zdobyć autografy i powiększyć prywatne biblioteczki o nowe tytuły z literatury pięknej, popularno-naukowej, naukowej, literatury faktu i religijnej. Dzięki temu wyjazdowi uczniowie mogli nabrać nowych doświadczeń oraz miło spędzić czas.


 Dzień "Pluszowego Misia"

25 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły, z klas: 3A, 3C, 3G wzięli udział w akcji "Pluszowy Miś" wcielając się w postacie z ulubionych bajek i opowiadań. W kolorowych strojach (Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Pocahontas, Wróżka, Pirat, Myszka Miki,) odwiedzili kilka przedszkoli i szkołę podstawową, aby tam spotkać się z przedszkolakami oraz uczniami i poczytać im ulubione bajeczki i książeczki. Dzieci trzymając w rękach misie słuchały z zapartym tchem i zainteresowaniem dzięki temu wykazały się dużą znajomością tekstów bajek i bajkowych postaci, co zostało nagrodzone słodkościami, Licealiści również przyjęli podziękowania w postaci dyplomów i łakoci ,a przede wszystkim uśmiechu i entuzjazmu naszych milusińskich. Akcja się udała. Młodzieży dała satysfakcję a dzieciakom wiele radości.