Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Social Media

Facebook 

Szkoła Dialogu

szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Znak Jakości

Tarcza Jakości - Brązowa Szkoła w Rankingu Perspektywy

Dyrekcja


Ryszard Ostrowski      Dyrektor: Ryszard Ostrowski


Radosnych Świąt!

Niech z betlejemskiej gwiazdy
spadnie blasku kropla
na serca pogubione,
zimne – na kształt sopla.
Niech je siankiem rozpachni
i choinką zieloną,
kolorowym światełkiem
niech Wam dusze zapłoną
i niech nigdy już więcej
nie pogrążą się w mroku,
a Bóg łaską niech darzy
wszystkich w tym Nowym Roku!

Najserdeczniejsze życzenia składa 
Dyrekcja wraz z całą społecznością
Liceum Ogólnokształcącego
im. Mikołaja Kopernika w Brzesku


Drodzy uczniowie, nauczyciele, rodzice.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny -niestety ciągle w reżimie sanitarnym. Po roku pracy zdalnej i hybrydowej spotykamy się w nowej szkolnej rzeczywistości. Aby ta rzeczywistość była dla wszystkich przyjazna - apelujemy do tych, którzy jeszcze nie zostali zaszczepieni, aby jak najszybciej tego dokonali ze względów bezpieczeństwa własnego i innych. Wychowawcy będą o tym z Wami rozmawiać i wyjaśniać wszelkie wątpliwości. Świadomość tego, że wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły są zaszczepieni - ułatwi nam organizację pracy, spotkań, imprez i wycieczek. Wtedy obowiązują dużo mniejsze ograniczenia.

Ten rok jest dla nas szczególny, gdyż Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku zakwalifikowało się do elitarnego grona "szkół modelowych" województwa małopolskiego. Rozpoczynamy realizację projektu HUMINE  z Małopolskim Laboratorium Edukacji Cyfrowej. Będziemy wspólnie zmieniać naszą szkołę tak, aby nauka była w niej nie tylko efektywna, ale inspirująca, przyjemna i ciekawa. Będziemy wdrażać sposób nauczania określany angielskim skrótem STEAM - stawiający na naukę projektową, konsolidującą pięć kluczowych bloków tematycznych: naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Będziecie kształcić i rozwijać „kompetencje przyszłości”, poszukiwać innowacyjnych i niekonwencjonalnych rozwiązań, podejmować rozważne ryzyko, angażować się w eksperymentalne uczenie się i twórcze rozwiązywanie problemów. Będziecie współpracować w zespołach i aktywnie uczestniczyć w procesach twórczych. Będziecie kręcić filmy, programować roboty, obsługiwać drukarkę 3D. Nabywane kompetencje będą uniwersalne, przydatne niezależnie od zawodu, jaki będziecie wykonywać w przyszłości. Przez najbliższe dwa - trzy lata przeprowadzimy wspólnie z wami i rodzicami, pod okiem ekspertów, modernizacyjne zmiany, które dotyczyć będą dydaktyki, organizacji szkoły, jej infrastruktury cyfrowej, a także rearanżacji przestrzeni. Nauczyciele będą się szkolić w celu zmiany metod pracy na bardziej atrakcyjne. Zostaną wprowadzone lekcje z wykorzystaniem metody projektu, gamifikacji czy "odwróconej klasy".

Zapewnimy dostęp do Internetu w całym budynku dla uczniów i kadry, przearanżujemy przestrzenie szkolne pod kątem ich dostosowania do potrzeb dydaktyki angażującej uczniów oraz większego komfortu pracy i nauki. Będziemy zmieniać otoczenie szkoły tak, aby można było wyjść z lekcjami poza mury budynku. Zakupimy pakiety sprzętu cyfrowego, oprogramowania, pomocy dydaktycznych oraz licencji na korzystanie z platform edukacyjnych. Zmienimy zapisy statutowe i regulaminy pod kątem umożliwienia całościowych przekształceń. Będziemy poszerzać samorządność uczniowską przez różne działania, a w szczególności - przez wdrożenie tzw. "Budżetu uczniowskiego". Zbudujemy skuteczną komunikację z rodzicami i zaangażujemy w proces transformacji szkoły.

Jeżeli wszyscy podejdziemy do tego odpowiedzialnie - jest duża szansa, że w ciągu najbliższych lat, nasze liceum stanie się nie tylko jedyną w powiecie "szkołą modelową", ale także miejscem, do którego będziemy chętnie przychodzić, z którym będzie żal się rozstać i do którego będzie się po latach wracać. Dbajmy o dobra atmosferę w szkole, kształtujmy właściwe relacje, bądźmy dla siebie życzliwi, pomocni i odpowiedzialni. Dbajmy o bezpieczeństwo i szanujmy sprzęt szkolny.

Życząc Wam przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności w tym nowym roku szkolnym - zachęcam do aktywności nie tylko w nauce, ale także w rozwijaniu swoich uzdolnień i talentów.

Ryszard Ostrowski
Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego
im. Mikołaja Kopernika w Brzesku


user.png     Wicedyrektor: Anna Golec-Kopeć