Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Social Media

Facebook 

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu 2021szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Znak JakościProjekt HUMINE

W dniu 13 grudnia 2021 r. odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Brzesku przekazanie między Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskeigo, a Powiatem Brzeskim umowy projektu grantowego „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” – Grant nr 2 W RAMACH  10 OSI PRIORYTETOWEJ WIEDZA I KOMPETENCJE REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO NA LATA 2014-2020, DZIAŁANIE 10.1 ROZWÓJ KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO PODDZIAŁANIE 10.1.6 CYFRYZACJA SZKÓŁ PROWADZĄCYCH KSZTAŁCENIE OGÓLNE typ A. granty na zakup sprzętu do nauki zdalnej – Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. W spotkaniu wzięli udział - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego - pani Marta Malec-Lech, Dyrektor Departamentu Edukacji pan Dariusz Styrna, Zastępca Dyrektora Departamentu - pani Agata Suszczyńska, Starosta Powiatu Brzeskiego - pan Andrzej Potępa, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Brzeskiego - pani Janina Motak oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Brzesku - pan Ryszard Ostrowski. Przekazanie odbyło się w Szkolnym Studiu Telewizyjnym, gdzie uczniowie klasy dziennikarskiej wraz z nauczycielką - panią Ewą Godlewską - Jeneralską nagrali wywiady z panią Martą Malec - Lech oraz z panem Andrzejem Potępą. W wypowiedziach podkreślili doniosłość projektu cyfrowej transformacji małopolskich szkół w ramach projektu HUMINE prowadzonym ze Stowarzyszeniem "Miasta w Internecie", który przyczyni się do przeprowadzenie zmian na polach metodyki nauczania, podnoszenia kompetencji cyfrowych nauczycieli, dobrostanu nauczycieli i uczniów, organizacji szkoły oraz infrastruktury cyfrowej. LO im. M. Kopernika w Brzesku - jako jedyne w powiecie - znalazło się w gronie 22 szkół, które w ciągu najbliższych dwóch lat staną się szkołami modelowymi. Placówki te zmienią się w nowoczesne, przyjazne uczniom szkoły, których nauczyciele korzystają swobodnie z technologii cyfrowych, nowoczesnych metod nauczania - np. STEAM, uczniowie potrafią współpracować w zespołach, realizować ciekawe projekty oraz bezpiecznie korzystać z Internetu. Również rodzice będą mogli korzystać z wielu atrakcyjnych szkoleń i wpływać na kształt wspólnie tworzonej szkoły. Społeczność LO im. M. Kopernika w Brzesku już rozpoczęła realizację swojego planu transformacji, o czym mogli się przekonać przybyli goście. Mieli okazję zobaczyć studio TV, nowoczesną pracownię komputerową, świetlicę oraz zapoznać się z efektami realizowanych projektów. Gospodarze opowiadali o swoich planach i oczekiwaniach związanych z transformacją szkoły, a przedstawiciele władz informowali o możliwościach aplikowania o środki finansowe oraz zapewniali o możliwym wsparciu. Na zakończenie wizyty - młodzież licealna złożyła gościom życzenia świąteczne, a pani Wicemarszałek z panem Starostą i panem Dyrektorem zainaugurowali środowiskowy projekt strojenia "Mikołajowej Choinki" - wieszając na niej pierwsze ozdoby.


W maju bieżącego roku Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku otrzymało oficjalne potwierdzenie zakwalifikowania się do elitarnego grona szkół województwa małopolskiego w projekcie HUMINE – Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej jako tzw. szkoła modelowa. Przez dwa lata: 2021/2022 i 2022/2023 przeprowadzimy pod okiem ekspertów modernizacyjne zmiany, które dotyczyć będą dydaktyki, organizacji szkoły, jej infrastruktury cyfrowej, a także rearanżacji przestrzeni. Jesteśmy jedną z 22 szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących Małopolski, które realizować będą projekt wspólnie ze Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie”


Projekt HUMINE na stronach zewnętrznych:

Strona Projektu HUMINE

Oficjalny Portal Powiatu Brzeskiego - strona Starostwa Powiatowego:

Liceum w wąskim gronie szkół modelowych Małopolski

Portal Edukacyjny Powiatu Brzeskiego:

Inauguracja projektu HUMINE w LO Kopernik

Brzeski „Kopernik” – szkołą modelową

Zobacz galerię