Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Social Media

Facebook 

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu 2021szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Znak JakościNajczęściej zadawane pytania


Jakie dodatkowe kryteria brane są pod uwagę przy rekrutacji do LO?
W przypadku większej ilości chętnych kandydatów niż liczba wolnych miejsc brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria: wyniki egzaminu ósmoklasisty, oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły z j. polskiego, matematyki oraz dwóch dodatkowych przedmiotów (punktowane są przedmioty w zależności od wybranego oddziału). szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły.

W jaki sposób dokonuje się rekrutacji do LO?
Nabór do LO jest prowadzony w systemie rekrutacji elektronicznej, należy dokonać rejestracji elektronicznej w systemie VULCAN poprzez stronę https://malopolska.edu.com.pl/kandydat/, wypełnić i złożyć wniosek o przyjęcie do LO w sekretariacie szkoły. 

Do ilu szkół można złożyć wniosek o przyjęcie?
Wniosek można złożyć do nie więcej niż trzech szkół publicznych z zaznaczeniem preferencji (jako pierwszą zaznacza się najbardziej pożądaną szkołę, zaś jako ostatnią najmniej).

Ile oddziałów można wybrać w obrębie LO?
Można wybrać dowolną liczbę oddziałów Liceum (klas z określonymi rozszerzeniami), podając preferencję (w kolejności od najbardziej preferowanej klasy do najmniej).

Kiedy i gdzie można składać oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej?
Należy potwierdzić wolę przyjęcia do LO poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty od 11 do 15 lipca 2024 r.

Kiedy i gdzie będą ogłoszone wyniki rekrutacji?
Wyniki rekrutacji zostaną podane do publicznej wiadomości w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do LO 11 lipca 2024 r. do godz. 12:00 (po zakwalifikowaniu należy dostarczyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Wyniki rekrutacji będzie również można sprawdzić w systemie rekrutacji elektronicznej Vulcan.

Kiedy i gdzie zostaną ogłoszone listy przyjętych do LO?
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostaną podane do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie ich w budynku szkoły w widocznym miejscu w dniu 16 lipca 2024 r. do godz.12.00.

Jakich języków można uczyć się w LO?
Uczniowie Liceum uczą się języka angielskiego jako pierwszego - kontynuacja w grupach międzyoddziałowych w zależności od stopnia zaawansowania. Drugim językiem jest język do wyboru przez ucznia: niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski. Jednak zawiązanie grupy międzyoddziałowej zależy od liczby chętnych.