Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Social Media

Facebook 

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu 2021szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Znak Jakości



Konkurs profilaktyczny dotyczący przeciwdziałania nałogowi palenia papierosów

2021-05-06 08:10
Konkurs profilaktyczny dotyczący przeciwdziałania nałogowi palenia papierosów

Celem konkursu jest:

  • Uświadomienie młodzieży negatywnych skutków palenia tytoniu i e-papierosów,
  • Rozwijanie umiejętności twórczego myślenia i działania,
  • Integracja młodzieży szkolnej, rozwijanie umiejętności współdziałania i zdrowej rywalizacji,
  • Rozwijanie kompetencji cyfrowych,
  • Promowanie wartości związanych ze zdrowym stylem życia.

Konkurs składa się z trzech etapów. Wszystkie etapy są obowiązkowe dla zgłoszonych drużyn.

  • 1 etap - konkurs na hasło antynikotynowe zaprojektowane w dowolnym programie graficznym w formie plakatu - 1 praca z każdej zgłoszonej klasy. Plakat z hasłem należy przesłać do organizatorów przez dziennik elektroniczny do dnia 24 maja 2021r do godz.15.00. Prace oceni powołana komisja konkursowa. Ocena prac: jeśli np. w konkursie weźmie udział 10 drużyn ze szkoły, plakaty wraz z hasłem będą oceniane od 1 do 10 pkt, gdzie 10 pkt otrzyma najlepszy plakat (hasła nie mogą być skopiowane, liczy się nowatorstwo). Pracę może wykonać maksymalnie 2 osoby.
  • 2 etap - test on-line dotyczący wiedzy o negatywnych skutkach palenia wyrobów tytoniowych i ich wpływu na zdrowie człowieka. Test zostanie przeprowadzony 25 maja (godzina testu zostanie podana w terminie późniejszym osobom zgłoszonym do konkursu). Klasę w tym etapie reprezentują 3 osoby. Na liczbę uzyskanych dla drużyny punktów składają się: liczba poprawnych odpowiedzi każdego uczestnika oraz czas ich udzielania. Test będzie miał charakter testu jednokrotnego wyboru. Drużyna, która uzyska największą ilość punktów zajmuje 1 miejsce w teście, kolejna 2 miejsce itp. W przypadku powrotu uczniów do szkoły, możliwe jest przeprowadzenie testu w szkole.
  • 3 etap - finał konkursu, do którego przechodzą 3 drużyny (składające się z trzech osób z klasy), które uzyskały największą ilość punktów po zsumowaniu wyników uzyskanych w 1 i 2 etapie. W finale zespoły rozwiązują krzyżówkę profilaktyczną oraz odpowiadać będą na 3 wylosowane pytania. Za każde poprawnie wpisane hasło do krzyżówki, poprawne jej rozwiązanie oraz prawidłową odpowiedź na zadane przez komisję pytania drużyna otrzymuje po 1 pkt. Punkty sumuje się i stosuje takie same zasady jak przy ocenie plakatu i quizu. W sytuacji otrzymania jednakowej liczby punktów przewidziana jest dogrywka, która wyłoni zwycięską drużynę. Finał konkursu odbędzie się 31 maja na świetlicy szkolnej. W przypadku nauki zdalnej konkurs zostanie rozstrzygnięty po zsumowaniu punktów w pierwszych dwóch etapach.

Organizatorzy przewidują nagrody i dyplomy dla 3 zwycięskich drużyn z największą ilością uzyskanych punktów. Uczestnicy konkursu otrzymają także pozytywne uwagi z wpisem do dziennika.

REGULAMIN