Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Social Media

Facebook 

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu 2021szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Znak Jakości



Warszawa

2022-11-15 12:06
Warszawa

Sprawozdanie z trzydniowej wycieczki szkolnej do Warszawy współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu ,,Poznaj Polskę”.
Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. Program „Poznaj Polskę” umożliwił uczniom klas 3B, 1A2 i 1 G poznanie takich miejsc w Warszawie.
Wyruszyliśmy o 4.30 we wtorek 8.11.2022 r, wiedząc, że czeka nas długa podróż i intensywny program zwiedzania. Warszawa przywitała nas piękną pogodą. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po Krakowskim Przedmieściu. Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, a potem do Zamku Królewskiego. Największe wrażenie zrobił na nas Pokój Marmurowy z przepięknymi zdobieniami. Zachwycaliśmy się dziełami Jana Matejki, które w końcu mogliśmy podziwiać na żywo, a nie tylko w podręczniku do historii czy języka polskiego. Ważnym punktem zwiedzania Zamku Królewskiego było dla nas odwiedzenie Sali Senatorskiej, w której uchwalono Konstytucję 3 maja w 1792 r.
Kolejnym punktem tego dnia było zwiedzanie Łazienek Królewskich, czyli zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Całość tego dnia dopełnił przejazd Traktem Królewskim: m. in. Alejami Ujazdowskimi i Nowym Światem.Późnym popołudniem spacerowaliśmy z przewodnikiem po Wojskowych Powązkach, zapaliliśmy znicze m.in. na grobach K.K.Baczyńskiego i bohaterach powieści ,,Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.
Drugi dzień naszej wycieczki był równie intensywny i pełen wzruszeń. Rozpoczęliśmy go od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, podziwiając bohaterstwo uczestników tego zrywu, następnie pojechaliśmy do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, gdzie mogliśmy poznać historię Żydów mieszkających w Polsce. Zwieńczeniem tego dnia był udział w lekcji muzealnej w Muzeum im. Jana III Sobieskiego w Wilanowie.
Trzeci- ostatni dzień- rozpoczęliśmy od obejrzenia fragmentów autentycznego Muru Warszawskiego Getta, a następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Każdy z nas mógł przeprowadzać eksperymenty, doświadczyć, jak działa na nas iluzja, jak powstaje dźwięk, jak pracują ludzkie stawy i kości, dlaczego pewne zjawiska mają miejsce w przyrodzie.
Były to trzy dni intensywnego zwiedzania miasta, ale też czas integracji i wzmacniania relacji.
Jedno jest pewne -,,Warszawa da się lubić” i tę wycieczkę zapamiętamy na długo.

Zobacz galerię