Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Szkoła Dialogu

szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Social Media

FacebookeLO eLO TV

Znak Jakości

Tarcza Jakości - Brązowa Szkoła w Rankingu Perspektywy

Duży sukces ucznia naszej szkoły

2021-04-22 19:11
Duży sukces ucznia naszej szkoły

Łukasz Kraj, uczeń 3G został finalistą zawodów centralnych XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy.

Podczas finałowych zmagań Łukasz na kilkunastu stronach swojego wypracowania przybliżył temat: Kształtowania się państwowości polskiej za czasów pierwszych Piastów X–XII wiek (od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego).

Uzyskanie tytułu finalisty m.in. tej Olimpiady wiąże się z wieloma profitami, np. zgodnie z art. 44zzh, ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2018 r., poz. 1457), finalista zwolniony zostaje z egzaminu maturalnego z historii i automatycznie uzyskuje z niego 100%. Warto zaznaczyć, że niektóre wyższe uczelnie udzielają także preferencje finalistom i laureatom omawianej Olimpiady. Dla przykładu Uniwersytet Jagielloński: „przydziela maksymalny wynik ze wszystkich tych przedmiotów kwalifikacyjnych uwzględnianych w kwalifikacji jakie przydzielane są do tej samej grupy co historia. W przypadku studiów, dla których kwalifikacja przebiega na podstawie kolejności zgłoszeń, zarówno laureat, jak i finalista olimpiady otrzymuje pierwszeństwo na liście rankingowej.”

Podkreślić należy, że niezły wynik uzyskał również Jonasz Bojdo z 3G, który o kilka punktów przegrał rywalizację z Łukaszem o finał. Łukasz jest już drugim finalistą zawodów centralnych olimpiad czy konkursów. Pierwszym z nich został Jakub Drewko (1G) w IX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim.

Opiekunem merytorycznym wymienionych uczniów był dr Piotr Duda.

https://olimpiadalosyzolnierza.pl/2021/04/protokol-pierwszej-czesci-zawodow-finalowych/