Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Social Media

Facebook 

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu 2021szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Znak JakościKonkurs profilaktyczny „Silni – czyli wolni od uzależnienia”

2024-06-04 22:08
Konkurs profilaktyczny „Silni – czyli wolni od uzależnienia”

Dnia 23 maja został przeprowadzony konkurs profilaktyczny dotyczący szkodliwości palenia papierosów i e papierosów, którego głównym celem było uświadomienie młodzieży negatywnych skutków jakie niesie za sobą uzależnienie od nikotyny. Ważnym aspektem udziału w konkursie było również rozwijanie umiejętności twórczego myślenia i działania, umiejętności współdziałania i zdrowej rywalizacji oraz promowanie wartości związanych ze zdrowym stylem życia oraz wolności od nałogu.

W konkursie wzięły udział klasy 1G, 1C, 2C, 2G2. Reprezentanci poszczególnych klas mieli za zadanie wykazać się wiedzą odpowiadając na pytania testowe, rozwiązać krzyżówkę profilaktyczną oraz wykonać pracę plastyczną nawiązującą do tematu konkursu.

Powołane jury oceniło poszczególne etapy konkursu i wyłoniło zwycięzców. I miejsceotrzymała klasa 1G uzyskując 71 punktów. Na II miejscu uplasowała się klasa 2C z 70 punktami. Kolejne miejsce przypadło klasie 1C, która otrzymała 66 punktów. Na IV miejscu  znalazła się klasa  2G2 zdobywając 65 punktów.

Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy mając nadzieję, że cele założone w konkursie zostały osiągnięte.

Dodatkowo, biorąc pod uwagę fakt, iż każdego roku 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu zostało zorganizowane spotkanie dla młodzieży z Panią Anna Jagusińską
z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzesku, która starała się w swym wystąpieniu zwrócić uwagę na szkodliwość używania wyrobów tytoniowych szczególnie przez młodych ludzi. Wygłoszona prelekcja miała za zadanie również nawiązać do tegorocznego hasła Światowego Dnia bez Tytoniu, które brzmi  „Młodzież wkracza i zabiera głos #TabaccoExposed”.