Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Social Media

Facebook 

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu 2021szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Znak JakościAkcja Żonkile. Łączy nas pamięć.

2024-04-30 10:44
Akcja Żonkile. Łączy nas pamięć.

19 kwietnia 2024r minęła 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym dniu społeczność naszego Liceum dołączyła do ogólnopolskiej akcji Żonkile, której celem jest upamiętnienie Ofiar powstania z 1943r. Młodzież naszej szkoły na znak pamięci nosiła przypięte do ubrań żółte żonkile. Na korytarzu pojawiły się także tablice z wierszami, które zostały napisane przez uczennice i uczniów w ramach konkursu poetyckiego ph." Brzeska gwiazda Dawida". Ważnym wydarzeniem było również spotkanie z Panię Anną Brzyską - założycielką stowarzyszenia "Pamięć i Dialog. Wspólna historia". Opowiedziała ona niezwykłą historię dwuletniej dziewczynki - Marietty Klapholz, która cudem uniknęła śmierci podczas powstania. Po spotkaniu z P. Anna Brzyską młodzież z kilku klas udała się na cmentarz żydowski, by zapalić znicze i chwilą milczenia uczcić pamięć Żydów, którzy stali się Ofiarami Holocaustu.

Dzięki zaangażowaniu Pani Ewy Godlewskiej akcja Żonkile i towarzyszące jej wydarzenia były filmowane przez reportera TVP Kraków, a następnie wyemitowane w wieczornym wydaniu Kroniki Krakowskiej.

Zobacz galerię