Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Social Media

Facebook 

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu 2021szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Znak JakościOsiągnięcia uczniów

2023-05-17 21:00

Uczeń klasy 3G, Jakub Drewko w dniach 12-13 czerwca 2023 wziął udział w II części zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. „O Niepodległość i granice Rzeczpospolitej”.

Podczas finału uczniowie musieli wykazać się wiedzą interdyscyplinarną w konkurencjach dotyczących między innymi znajomości broni, malarstwa batalistycznego, pieśni, geografii historycznej, literatury i poezji oraz oprowadzić po wylosowanym wcześniej obiekcie historycznym w Warszawie. Jakub zajął ostatecznie 30 miejsce w klasyfikacji generalnej, co dało mu tytuł laureata. Laureaci olimpiad przedmiotowych mają pierwszeństwo w rekrutacji na czołowe uczelnie wyższe w kraju. Gala finałowa Olimpiady odbyła się 14 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Finaliści II Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET organizowanego przez ANS w Nowym Sączu : Julia Pajor 3A, Natalia Kusiak 3C, Aleksandra Wolsza 3C, Aleksandra Goleniec 3C, Sebastian Zachara 1B, Julita Rzenno 3B (nieobecna na zdjęciu)


Kopernik wygrał „Kazimierza”!

W tym roku odbyła się 11. edycja powiatowego konkursu historycznego „ Kazimierz Wielki i jego czasy”. Miło jest nam poinformować, że czołowe miejsca w rywalizacji uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu brzeskiego przypadły uczniom naszego liceum. Gabriela Świerczek z klasy 1A1 zajęła II miejsce a Mateusz Sacha z klasy 1G1 wygrał rywalizację zajmując I miejsce. Wręczenie nagród w konkursie nastąpiło na uroczystej akademii z okazji święta Konstytucji 3 Maja w Czchowie. Naszym laureatom serdecznie gratulujemy!


„Patrzer – przygoda zaczyna się tuż za progiem. Sfotografuj to, co zobaczyłeś. Zrób z tego opowieść”

W dniu 19.04.2023 r. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie odbyła się gala finałowa konkursu na fotoreportaż pt. „ Patrzer – przygoda zaczyna się tuż za progiem. Sfotografuj to, co zobaczyłeś. Zrób z tego opowieść”.  

Z radością pragniemy poinformować, że w gali rozdania nagród brali udział uczniowie naszego Liceum: Adam Marecik z klasy 1G za pracę: „(Nie) codzienność” otrzymał III miejsce, Karolina Osuch z klasy 1A1, została wyróżniona a  Izabela Janeczek z klasy 1G1 i Nikola Racięga z klasy 1G2,  otrzymały dyplomy i nagrody za  udział w konkursie.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Więcej informacji i zdjęć można zobaczyć na stronach: Start (tarnow.pl), https://rdn.pl/166916/final-konkursu-patrzer-przygoda-zaczyna-sie-tuz-za-progiem-co-zobaczyli-mlodzi/


Laureat Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Z wielką radością pragniemy poinformować, żeuczeń klasy 4BO Dariusz Marecik został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w dziedziniematematyki i uzyskał indeks na wybrany kierunek AGH w Krakowie. Sukces ucznia nie jest dziełem przypadku, a ciężkiej i długotrwałej pracy oraz determinacji.

Darkowi gratulujemy i życzymy, aby pasja do przedmiotów ścisłych  była dla niego nie tylko formą spełnienia ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i satysfakcji.


Wiktoria Włodarczyk Finalistką XVIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

Z radością informujemy,  że Wiktoria Włodarczyk - uczennica kl.3B po eliminacjach na szczeblu centralnym w Warszawie, uzyskała tytuł finalisty XVIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości oraz indeksz możliwością wyboru jednej z pięciu renomowanych uczelni ekonomicznych w Polsce, w tym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, która jest najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce. Opiekunem uczennicyjest p. Monika Łucarz.

Gratulujemy Wiktorii pięknego sukcesu!


Jakub Drewko z klasy 3G został finalistą XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

Z wielką radością informujemy, ze uczeń naszego Liceum, Jakub Drewko z klasy 3G został finalistą XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Tematyka Olimpiady dotyczyła w tym roku lat 1887-1922. "O niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Uczeń po pomyślnym przejściu etapu szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego 16 marca 2023 wziął udział w pierwszej części zawodów centralnych. Jakub za pracę pisemną otrzymał ocenę bardzo dobrą, otrzymując tym samym tytuł finalisty olimpiady. Dzięki uzyskaniu świetnego wyniku i przede wszystkim swojej ciężkiej pracy Jakub będzie zwolniony z egzaminu maturalnego z historii i uzyskuje on automatycznie wynik 100%! Wielkie gratulacje! Opiekunem merytorycznym ucznia jest Pan Jacek Bartkowiak.

Sukces Julianny Stawiarz

Z ogromną przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie naszej uczennicy. Julianna Stawiarz z klasy 1A1 zajęła I miejsce w kategorii szkół średnich w VI Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Tadeusza Kryzi - Żołnierza Wyklętego. Współorganizatorem wydarzenia był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, oddział w Tarnowie. Opiekunem uczennicy była p. Bernadeta Styczeń. Gratulujemy!


II Uczniowska Konferencja Młodych Chemików

W dniu 2 grudnia 2022 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się II Uczniowska Konferencja Młodych Chemików. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji tej konferencji jest "Chemia - Energia - Środowisko". Uczniowie naszego liceum: Jan Strąk, Adrian Rogowski (IIA2) oraz Kamila Zelek (IIA1) pod opieką Małgorzaty Czerwickiej-Pach, przeprowadzili badania i przygotowali poster pt. „Badanie świadomości i działań właścicieli placówek gastronomicznych z Brzeska i okolic związanych z ponownym użyciem materiałów odpadowych”. Z przyjemnością informujemy, że komisja konkursowa zakwalifikowała ich pracę do finału, w którym będą mogli zaprezentować treść posteru w formie wystąpienia konferencyjnego. W finałowej potyczce powalczy łącznie 10 drużyn uczniowskich ze szkół z Gdańska, Swarzędza, Poznania, Nowego Targu, Krakowa, Raciborza, Nysy, Lublina oraz Brzeska.


Stypendyści Prezesa Rady Ministrów!

29 marca 2022 r.w pięknej sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbyła się uroczystość przekazania stypendiów Prezesa Rady Ministrów za najwyższe wyniki w nauce. Dyplomy wręczyła Małopolska Wicekurator Oświaty Pani Halina Cimer oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie Pan Łukasz Drewienkiewicz. Wśród laureatów była też dwójka uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Brzesku - Anna Żółtek i Jakub Milasz, którym serdecznie gratulujemy. Uroczystość uświetnił koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.


Stypendystki Prezesa Rady Ministrów!

W roku szkolnym 2020/2021 wśród grona najzdolniejszych stypendystów Stypendium Prezesa Rady Ministrów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły.
Magdalena Piech z klasy 3 G
Anna Żółtek z klasy 2 AO

Serdecznie gratulujemy !

Anna ŻółtekMagdalena Piech