Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Social Media

Facebook 

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu 2021szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Znak Jakości

Tarcza Jakości - Brązowa Szkoła w Rankingu Perspektywy

„Lekcje czytania” w Liceum im. Mikołaja Kopernika w Brzesku

2022-11-29 11:42
„Lekcje czytania” w Liceum im. Mikołaja Kopernika w Brzesku

„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi autorami, krytykami i literaturoznawcami. Akcja swoją premierę miała w 2009 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Literackiego im. Josepha Conrada, a później zawędrowała do polskich szkół, bibliotek i innych miejsc, w których literatura ma znaczenie. Takim miejscem jest Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, gdzie 28.11.2022 r. ,,Lekcje czytania” gościły po raz kolejny.
„Lekcje czytania” to pomysł na wspólne czytanie literatury, która pomaga w lepszym rozumieniu otaczającego nas świata i jest czymś znacznie więcej niż tylko obowiązkiem szkolnym czy rozrywką. Takie przekonanie towarzyszyło tegorocznym uczestnikom warsztatów dyskusyjnych. Punktem wyjścia do ciekawej dyskusji i wymiany myśli była amerykańska powieść Thomasa Savage’a Psie pazury. Warsztaty były częścią Amerykańskich Lekcji Czytania, podczas których omawiane są utwory pisarzy i pisarek z USA. Partnerem tego projektu był Konsulat Generalny USA w Krakowie.
Tegoroczną dyskusję dla młodzieży liceum poprowadził Grzegorz Jankowicz- dyrektor programowy Festiwalu Conrada, krytyk literacki, redaktor ,,Tygodnika Powszechnego i pomysłodawca akcji społecznej ,,Lekcje czytania”. W naszej szkole gościła również pani Agnieszka Iskra-Członkini Zarządu, Dyrektor Operacyjna Fundacji Tygodnika Powszechnego.
Spotkanie było niezwykle inspirujące. Uzmysłowiło nam, że literatura nie odciąga nas od świata, ale pozwala go zrozumieć, a może nawet zmieniać.

Zobacz galerię