Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Najnowsze galerie

Zobacz też

Starostwo Powiatowe w BrzeskuBiuletyn Informacji PublicznejKuratorium Oświaty w KrakowieUniwersytet Pedagogiczny w KrakowieUniwersytet Papieski w Krakowiedeklaracja-dost.jpgCentralna Komisja EgzaminacyjnaOkręgowa Komisja EgzaminacyjnaOśrodek Rozwoju Edukacji

Social Media

Facebook 

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu 2021szk-dialogu2020.jpgszkoła dialogu 2019szkoła dialogu 2018szkoła dialogu 2017szkoła dialogu 2016

Znak Jakości

Tarcza Jakości - Brązowa Szkoła w Rankingu Perspektywy

Spotkanie z Absolwentem Franciszkiem Podłęckim

2021-10-07 13:41
Spotkanie z Absolwentem Franciszkiem Podłęckim

Dnia 30.09.2021 w naszej szkole gościliśmy Franciszka Podłęckiego, który jest absolwentem LO w Brzesku. Obecnie jest on studentem trzeciego roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W spotkaniu uczestniczyły klasy 3CO oraz 3G. Swoją obecnością zaszczycił nas również Dyrektor Szkoły - Pan Ryszard Ostrowski. Podczas wywiadu, który przeprowadził uczeń klasy 3GO Wiktor Dudek, gość opowiedział o studiach oraz wspominał czasy licealne.

Franciszka Podłęckiego śmiało można nazwać „człowiekiem renesansu”. W czasie nauki w Liceum angażował się w jej życie społeczne i kulturalne szkoły oraz miasta. Uczestniczył w różnych konkursach, pisał teksty utworów, przedstawień teatralnych oraz komponował muzykę. Ważnym momentem w życiu gościa było zdobycie tytułu Finalisty Olimpiady Historycznej „Losy Żołnierza i Oręża Polskiego”. Dzięki temu dostał się na studia prawnicze, które są bardzo ciekawe, ale wymagają dużego zaangażowania i pracy.

Najtrudniejszym przedmiotem według Franka jest prawo cywilne, ale pozostałym m.in. prawu karnemu, administracyjnemu, czy wstępowi do prawoznawstwa też trzeba poświęcić dużo czasu. Gość zauważył, iż specyfika studiowania polega przede wszystkim na wyborze przedmiotów, których student może się uczyć, przy czym każdy z nich jest inaczej punktowany. Odpowiednia ilość punktów ECTS zapewnia zaliczenie roku akademickiego. Studia prawnicze są trudne, ale bardzo ciekawe i dają wiele możliwości pracy. W zależności od wyboru specjalności i po odbyciu aplikacji można być adwokatem, sędzią, prokuratorem, notariuszem. Nasz gość, pomimo tak wymagających studiów znajduje czas na rozwijanie własnych pasji. Franek pięknie śpiewa, komponuje muzykę, występuje na scenie. 

Dziękując Mu za inspirujące spotkanie, życzymy dalszych sukcesów.

Relację ze spotkania sporządził Wiktor Dudek z kl. 3GO, a spotkanie zostało zorganizowane przez doradczynię zawodową Panią Małgorzatę Smoleń.